Český strakatý pes

Besi Velký dar

Aron z Lubenky

Fotogalerie

Chovatelská stanice

Odkazy

Kontakt

Vývoj plemene

Chovatelská stanice z Lubenky

V listopadu 2006 nám byla zaregistrována chovatelská stanice z Lubenky. Po neúspěšném pokusu o krytí v roce 2007 s Chlapákem Červený muškát jsme se rozhodli vybrat nějakého "statečnějšího" psa. Výběr nebyl jednoduchý. Hlavním kritériem je samozřejmě příbuznost uchovněného psa - díky slečně Vaňourkové ale bylo z čeho vybírat. Po mnoha telefonátech, e-mailech a konzultacích se slečnou Vaňourkovou a majiteli jsme se rozhodli pro Andyho ze Strakaté rokle.

Protože má Besi naprosto nestandardní průběh hárání, nechali jsme si pro jistotu určit nejvhodnější termín krytí na veterině (s 5 testy na progesteron jsme byli rarita). Začátkem srpna proběhlo krytí. Následovalo 30 dní nejistoty a pozorování (Besina většinu času prospala). 4.září nám na veterině potvrdili, že krytí bylo úspěšné. Takže se naše rodina rozrostla 6.října 2008 o strakatá štěňátka, 3 kluky a 2 holky - viz. vrh A.

pesani a Váňoviseznamováníseznamování
seznamováníseznamovánísvázání
odpočinek

Děkuji majitelům Andyho za čas a příjemnou atmosféru, slečně Vaňourkové za pomoc nejen při výběru krycího psa a nakrytí (bez ní bych to vzdala) a svému manželovi za trpělivost, se kterou s námi absolvoval jako řidič všechny cesty na veterinu a krytí.

Další štěňátka zatím neplánujeme.